Informacje

Czy mogę się przeprowadzić w poszukiwaniu nowej pracy i nadal korzystać z prawa do odwiedzin?

Czy mogę się przeprowadzić w związku z nową pracą i nadal korzystać z prawa do odwiedzin?

Życie każdego człowieka zmienia się po rozwodzie. Czasami ludzie chcą zacząć od nowa i spróbować czegoś nowego, a bycie znowu singlem może ułatwić podjęcie wielkich kroków, takich jak przyjęcie nowej oferty pracy. Jako współrodzic, musisz jednak dokładnie rozważyć wpływ, jaki duże zmiany mogą mieć na twoją rodzinę.

Przeprowadzka w celu podjęcia pracy, która oddali cię od dziecka może stwarzać szczególne problemy, które być może będą musiały być rozpatrywane w sądzie. Jeśli przeprowadzka sprawi, że nie będziesz w stanie wykonywać obecnie narzuconego harmonogramu podziału czasu, będzie musiała zostać zatwierdzona przez sędziego. Plany rodzicielskie i harmonogramy podziału czasu mogą być modyfikowane po wyroku, jednak musi istnieć dobry powód dla zmiany.

Jeśli zmiana nie jest wyraźnie w najlepszym interesie dziecka, sędzia ma prawo nie zatwierdzić wniosku o zmianę miejsca zamieszkania. Drugi rodzic może również mieć pewne wątpliwości, jeśli przeprowadzka zmieni ich czas zamieszkania z dzieckiem. Istnieją jednak argumenty, które można wytoczyć przeciwko oporowi, jeśli drugi rodzic jest w opozycji.

Jeśli nakaz relokacji zostanie przyznany, możesz zostać zobowiązany do pokrycia kosztów transportu dziecka, aby spędzało czas z Tobą. Należy pamiętać, że sędzia weźmie pod uwagę metodę, dzięki której dziecko będzie mogło spędzać czas z tobą. Możesz być w stanie z łatwością pozwolić sobie na częste loty dziecka do domu, ale może to nie być najlepsze dla Twojego dziecka. Jeśli prosisz, aby być w stanie latać dziecko do Ciebie co drugi weekend, musisz zadać sobie pytanie, czy są one na tyle stary, aby latać sam, jaki wpływ może to mieć na nich i czy jest to coś, co chciałby zrobić.

Obecnie wirtualne odwiedziny i inne sposoby spędzania czasu z dzieckiem dzięki technologii mogą ułatwić bycie współrodzicem na odległość. Wiele osób musi się przeprowadzić ze względu na swoją pracę, a w trudnych warunkach ekonomicznych jest to czasami najlepsza opcja. Ponieważ tak wiele czynników musi być branych pod uwagę przed wnioskiem o przeniesienie może być zatwierdzony, to jest w najlepszym interesie, aby zachować usługi doświadczonego adwokata prawa rodzinnego przy ubieganiu się o nakaz przeniesienia.