CityVille i budowa miasta

Kto nie słyszał o CityVille? To kolejna gra, po FarmVille, Mafia Wars i FrontierVille, którą Zynga zawojowała rynek. Ponad 100 milionów ludzi bawi się w budowanie miasta, zbieranie podatków, budowanie miejskiego centrum komercyjnego i zakładanie franczyz w miastach sąsiadów. Gry na Facebooku dla wielu ludzi stanowią podstawową formę rozrywki uprawianej od 8:00 do 16:00, podczas pracy biurowej.

CityVille znakomicie wpisuje się w biurowy nurt gier, bo pozwala oderwać się od wykonywanych zadań raz na 30 minut do godziny, by pościągać podatki, zbudować nowe budynki, obsiać pola i odwiedzić sąsiadów. Dużą zaletą gry jest fakt, że możemy w niej – w roli pracowników – obsadzić naszych znajomych, którzy także grają na Facebooku w CityVille. Są oni zatrudnieni w budynkach użyteczności publicznej takich jak poczta, policja czy urząd miejski i pozwalają zwiększyć limity obywateli zamieszkujących w mieście.

Dodatkowo z przyjaciółmi z Facebooka możemy w grze wymieniać się prezentami, dzięki którym rozwiązujemy nowe zadania, lub odnawiamy zapas energii potrzebnej do wykonywania licznych działań w CityVille. Ważne jest by raz na jakiś czas logować się w grze i np. ściągać plony lub uzupełniać w dobra siedziby firm, bo rośliny na zapomnianych przez nas polach więdną, a później gniją, w konsekwencji czego nie możemy niestety wprowadzić produktów do firm, a w związku z tym nie możemy na nich zarabiać. Gra jest wspaniałą rozrywką, jeśli więc zastanawiacie się jak grać w CityVille, w sieci jest dużo interesujących źródeł na ten temat.