Czy studia dadzą nam pracę?

Bazując na swoim życiowym doświadczeniu rodzice mówią swoim dzieciom, aby kończyły studia, gdyż to zapewni im później dobry start w życiu zawodowym. Niestety, pomimo faktu, że intencje są dobre, sama porada nie jest dobra. Rynek pracy jest obecnie o wiele bardziej dynamiczny, niż w czasach naszych rodziców. Samo ukończenie uczelni wyższej nie daje nam praktycznie nic. 

Pracodawca szuka osób, które coś potrafią, mają doświadczenie, a przy tym odznaczają się odpowiednimi cechami charakteru. Nie twierdzę, że skończenie uczelni wyższej nie daje zupełnie nic. Po prostu jest to o wiele mniej warte, niż się powszechnie sądzi. Bardzo wiele młodych osób jest obecnie bez pracy. Po ukończeniu studiów są bezradni na rynku, gdyż nikt nie chce ich przyjąć do pracy – nie posiadają żadnych kwalifikacji. Okazuje się, że samo kończenie studiów i pisanie prac magisterskich nie jest tym, czego oczekują potencjalni pracodawcy.

Co więc należy w takim razie uczynić? Przede wszystkim nie koncentrować się tylko na nauce, lecz tym, w jaki sposób można ją zastosować w praktyce. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie się na praktyki, chociażby bezpłatne, do firmy, w której chcielibyśmy pracować; lub chociażby pokrewnej branżowo. Wszelkiego rodzaju konkursy również mogą pomóc nam zaprezentować się jako osoba, która coś potrafi. Opcji jest wiele. Niestety im szybciej zaczniemy myśleć o tym, co będziemy robić po ukończeniu studiów, tym lepiej.

pisanie prac magisterskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *