Czym sugerować się wybierając kierunek studiów?

Niezwykle ważne jest to jaki kierunek studiów obierzemy. Najlepiej by był on zgodny z naszymi umiejętnościami i pragnieniami. Wielu młodych ludzi, gdy nie dostanie się na wymarzone studia, wybiera inny kierunek. Później jednak okazuje się, że nie są zadowoleni z tego gdzie pracują, co doprowadza ich do frustracji.

wybór studiówWażne jest także to by sam kierunek nie był za bardzo oblegany. Po ukończeniu bardzo popularnego kierunku może się okazać, że nie ma dla nas miejsca na rynku pracy. Skutkuje to tym, że mamy coraz większe bezrobocie oraz wielu pracowników nie pracujących w swoim zawodzie.

Mówi się, że warto wybierać kierunki techniczne, gdyż mamy za wielu bezrobotnych humanistów w naszym kraju. Jednakże jeśli nie czujemy się na siłach by uczyć się nauk ścisłych lepiej nie obierać takowych studiów. Właściwie po każdym kierunku konieczne jest pisanie prac magisterskich. Wyjątkiem jest medycyna czy farmacja. Niektóre studia kończą się egzaminem z wiedzy z zakresu całych studiów zamiast napisaniem pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *