Czym sugerujemy się wybierając kierunek studiów?

Jak trudno jest w dzisiejszych czasach o dobrze płatną pracę wie każdy kto tej pracy kiedyś szukał lub właśnie poszukuje. Kiedy jest się energicznym dwudziestolatkiem i stoi się przed wyborem studiów, raczej nie myśli się o tym, że za pięć lat będziemy musieli znaleźć pracę w tym zawodzie i jakie pieniądze będziemy zarabiać. Młody człowiek myśli o swoich pasjach, marzeniach.

Pragnąc zostać na przykład lekarzem weterynarii nie zastanawia się nad tym, że obecnie rynek pracy jest przepełniony i trudno mu będzie znaleźć miejsce dla siebie. Na początku studiów liczą się idee, na koniec jednak kwestie finansowe zaczynają z nimi wygrywać. Podobnie zresztą jest w innych kierunkach, takich jak socjologia czy filozofia. Znalezienie pracy po nich jest niezwykle trudne. Jednakże oczywiście nie niemożliwe.

Osobie z humanistycznym zacięciem możemy na przykład zlecić pisanie prac, czy to licencjackich czy magisterskich albo z zakresu szkoły średniej. Dla niej to proste i przyjemne zadanie, podczas gdy dla wielu z nas to przykra konieczność.

studia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *