Edukacja w dobie telewizji

Telewizor traktowany jest jako nieodłączne wyposażenie naszego domu. Jeszcze trzydzieści lat temu tak nie było, jednak obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez tego medium przekazu. Oczywiście telewizja posiada tylu zwolenników co i przeciwników.

edukacja w dobie telewizjiPosiada zalety i wady. Jak każdy wynalazek zresztą. Telewizor przede wszystkim skłania nas do biernego spędzania czasu. Im więcej siedzimy na fotelu czy kanapie oglądając ulubiony program tv, tym mniej mamy dziennie aktywności ruchowej i ogólnie pojętego wysiłku fizycznego.

Z kolei z telewizji można dowiedzieć się bardzo wielu pożytecznych rzeczy. To nie tylko czas poświęcony na rozrywkę, równie dobrze można się edukować. Dzięki filmom przyrodniczym mamy okazję zobaczyć zwierzęta i ekosystemy których nigdy byśmy nie mogli ujrzeć na własne oczy.

To także niezastąpione źródło informacji które działa o wiele sprawniej niż tradycyjne gazety, ponieważ wiadomości prowadzone są na żywo. Niezależnie od tego czy jesteśmy zwolennikami czy przeciwnikami telewizji, nie powinniśmy przesadzać z przesiadywaniem przed odbiornikiem.

2 odpowiedzi na „Edukacja w dobie telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *