Firma spedycyjna

Założenie firmy związane z usługami przewozowymi wszelakiego typu, jest dość kłopotliwe oraz żmudne. Co interesujące nie wystarczy jednorazowa wizyta w urzędzie miasta lub gminy, jak bywa w przypadku tworzenia większości działalności gospodarczej. Tu niestety trzeba się troszkę nachodzić a także natrudzić, żeby przypilnować wszystkich formalności.
Poza samym otwarciem firmy transportowej należy zdobyć stosowną zgodę na podstawie licencji, jaka też musimy posiadać samodzielnie albo trzymać na stałe zatrudnioną osobę, jaka posiada taką licencję.
Podobnie musimy ustalić czy chcemy świadczyć usługi tylko w kraju, czy ponadto za granicą, jeśli tak to właśnie w tym elemencie mamy podwójną robotę, bo musimy złożyć dwa wnioski o przyznanie prawa do świadczenia usług transportowych. Jeden wniosek jesteśmy zobowiązani dostarczyć do Starostwa Powiatowego, a kolejny, niemal tożsamy, lecz w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Pełna procedura jest ciężka, natomiast do przebrnięcia, zapewnia właściciel Krakowskiej jednostki: tanie przeprowadzki kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *