Kofeina bezwodna – biały proszek bez zapachu

Biały proszek, który zawitał w tytule dzisiejszego artykułu, to kofeina bezwodna. Jest to bardzo interesująca substancja, która przy odpowiednim dawkowaniu może dać nam sporo korzyści. Oczywiście jak w przypadku każdego suplementu diety, również tutaj nie można przesadzać. Trzeba przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem.

Czysta kofeina zamiast kawy?

Nie kawa, która również ma bardzo dobre pobudzające działanie, ale czysta postać kofeiny to sposób na większą energię właśnie wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Powszechnie sięgamy po kawę, jeśli zależy nam na pobudzeniu, ale może warto jest sięgnąć po coś bardziej skutecznego, czyli po kofeinę bezwodną? Warto w tym miejscu zapytać o to, czym tak właściwie jest owa czysta kofeina i w jaki sposób powstaje? Czy komuś mówi coś nazwa guarana? Jeśli mamy styczność z napojami energetycznymi, to bez wątpienia nazwa guarana jest znana. To właśnie z niej, z ekstraktu z guarany powstaje czysta kofeina. W jaki sposób?

Jak działa kofeina?

Ekstrakt z guarany jest poddawany podgrzewaniu aż do momentu, w którym cała woda ulegnie wyparowaniu. Uzyskujemy produkt, który można łączyć w różne formy. Kofeina bezwodna przyjmuje postać tabletek łatwych do przyswojenia, do połknięcia. Mówiąc o kofeinie bezwodnej nie możemy jednak wskazywać na łatwość jej połknięcia, jako na główną zaletę. Musimy raczej wskazać na to, iż jest ona bardzo szybko przyswajalna przez organizm, a więc mówimy w tym miejscu o bardzo szybkim działaniu. To aspekt, którego nie można nie docenić, gdyż wielu z nas potrzebuje natychmiastowego działania, a kofeina bezwodna nam to może zapewnić. Oczywiście zakup jej wiąże się z pewnym, wcale nie małym kosztem, ale jeśli ktoś często potrzebuje szybkiego pobudzenia, jeśli ktoś żyje bardzo intensywnie, to oczywiście będzie to wydatek jak najbardziej opłacalny.

kofeina bezwodna

A kawa? No cóż, jak najbardziej można ją sobie zostawić na miłe popołudnie, na urocze chwile ze znajomymi, z rodziną i z przyjaciółmi. Dla pobudzenia organizmu zdecydowanie lepszym produktem będzie, bowiem kofeina bezwodna. Oczywiście tak jak w przypadku kawy, tak i z kofeiną bezwodną nie wolno przesadzać, nie można jej przedawkowywać, gdyż można będzie mówić o pewnych skutkach ubocznych. Tych oczywiście każdy nie tylko może, ale po prostu powinien uniknąć.

Więcej informacji na temat kofeiny znaleźć można w tym artykule: kofeina bezwodna – energia na cały dzień.