Siedzenie przed telewizorem

Programy przyrodnicze w telewizji to świetny sposób na to, aby zainteresować nasze dziecko przyrodą oraz geografią. W łatwy i przystępny sposób nasza pociecha może wkroczyć w świat egzotycznych krain, ciekawych zwierząt, pięknych widoków. Rozwijanie ciekawości świata i chęci zdobywania o informacji o nim jest bardzo ważne.

programy tvGdy tylko nasze dziecko nauczy się czytać będzie mogło samo przeglądać program tv. Miejmy nadzieję że nie będzie szukać tam jedynie rozrywki, lecz także programów przyrodniczych i edukacyjnych. Możemy próbować już od najmłodszych lat oglądać je wspólnie z naszą pociechą. Wykształci to w nim pewne nawyki które być może przeniosą się na późniejsze lata. Jeśli już pozwalamy dziecku na spędzanie czasu przez ekranem telewizora lepiej by było, gdyby korzystało na tym i zdobywało jakieś przydatne lub ciekawe informacje.

Oglądanie jedynie bajek czy programów rozrywkowych nie jest wskazane. Powinniśmy interesować się od czasu do czasu co też ogląda właśnie w telewizji nasze dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *