Studia jako najlepszy okres w naszym życiu

Studia to bardzo fajny okres naszego życia. Poznajemy w tym czasie wielu ciekawych ludzi, przeżywamy pierwszą miłość, kształcimy się. Niby wyjeżdżamy na studia po to by zdobyć zawód, jednakże najczęściej nie naukę wspominamy po ich ukończeniu. Większość kierunków, poza medycyną i prawem, jest dwustopniowa. Najpierw po trzech latach piszemy pracę licencjacką, po kolejnych dwóch magisterską.

pisanie pracPisanie prac nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy kto kiedykolwiek pisał jakąś pracę wie dobrze, że trzeba temu poświecić wiele czasu. Pierwsze co musimy zrobić to wybrać sobie promotora i temat pracy. Później musimy uczęszczać na seminaria. Mało kto pisze pracę systematycznie, większość z nas robi to na ostatnią chwilę.

Jeśli nasz promotor nie przypilnuje nas abyśmy systematycznie oddawali mu po jednym rozdziale, wtedy piszemy całość pracy w dwa tygodnie. Sama treść rzadko sprawia problem, o wiele gorsze są wszelkie przypisy, bibliografia. Strona formalna obrony pracy licencjackiej, inżynierskiej czy magisterskiej jest bardzo męcząca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *