Informacje

Jak przejść przez rozwód: Jak zachować trzeźwość umysłu

Przejście przez rozwód będzie jednym z najtrudniejszych doświadczeń w Twoim życiu. A twoje trudności zaczną się już na samym początku.

Jeśli byłeś tym, który zdecydował, że rozwód jest najlepszym sposobem na zmianę trudności w swoim małżeństwie, znasz agonię, której doświadczyłeś w dochodzeniu do swojej decyzji. Wciąż się zastanawialiście, a w trakcie walki o podjęcie decyzji napotykaliście na niepewność i obawy.

Mimo to, z powodu niepewności i obaw, zebrałeś informacje, przepracowałeś niektóre ze swoich emocji i być może trochę zaplanowałeś, aby ułatwić sobie przejście z małżeństwa do singielstwa.

Łatwiejsze, ale nie łatwe. Powiedzieć współmałżonkowi, że się skończyło, zdecydowanie nie jest łatwo. A kiedy on* się dowie, sprawy staną się trudniejsze, bo nie chodzi już tylko o ciebie – i o to, co myślisz i czujesz wewnętrznie. Teraz oboje macie do czynienia z reperkusjami swojej decyzji. Ale twój partner, lub wkrótce przyszły eks, nie będzie zsynchronizowany z tobą. Będzie potrzebował czasu, aby przemyśleć, co to wszystko oznacza.

Jeśli twój rozwód został wymuszony na ciebie, to początek twojej podróży rozwodowej był prawdopodobnie szokujący. Może był przykry, bo nigdy nie sądziłeś, że twój małżonek rzeczywiście się z tym pogodzi. A może nawet nie spodziewałeś się, że to nastąpi.

A ponieważ rozwód nie jest z twojego wyboru, utknąłeś, grając na zwłokę. Musisz znaleźć jakiś sposób, aby nie tylko zrozumieć, co się dzieje, ale także zacząć podejmować niezbędne kroki prawne, aby zakończyć swoje małżeństwo.

Musisz też zaakceptować fakt, że nie jesteś z nim zsynchronizowana. On przygotowywał się do rozwodu emocjonalnie, praktycznie, a może nawet prawnie, zanim jeszcze wiedziałaś, co się dzieje.

Niezależnie od tego, po której stronie decyzji o rozwodzie byłeś, są chwile, kiedy prawdopodobnie myślisz: „To nie jest sprawiedliwe”. I miałbyś rację. To nie jest, ale sprawiedliwość nie ma nic wspólnego z realiami przechodzenia przez rozwód-only (miejmy nadzieję) z procesu prawnego rozwodu.

Tak więc, bez względu na to, jak zaczyna się Twoja podróż rozwodowa, przejście przez rozwód nie jest intuicyjne. Jest to trudne emocjonalnie i logistycznie.

Jednak istnieją konkretne myśli, które można trzymać się, które pomogą Ci, jak kontynuować na swojej podróży rozwodu:

Rozwodzisz się z jakiegoś powodu

Myśl o zakończeniu małżeństwa łamie serce, gdy weźmie się pod uwagę wspólne nadzieje i marzenia, które Ty i Twój współmałżonek mieliście na początku. Istnieje jednak ważny powód, dla którego rozwód ma miejsce właśnie teraz – twoje małżeństwo jest zepsute nie do naprawienia. Weź więc głęboki oddech i pamiętaj, że jesteś tutaj, przechodząc przez rozwód. To jest w ruchu.

Szukanie sprawiedliwości za swój ból emocjonalny nie będzie ci służyć

Rozwód bez orzekania o winie jest bardzo dobrą rzeczą. Oznacza, że ludzie mogą się rozwieść bez konieczności udowadniania, że jedna lub druga strona zrobiła coś tak nagannego, że wymaga to rozwiązania małżeństwa.

Oznacza to również, że sądy nie dbają o twój ból emocjonalny. Wiedzą, że rozwód boli. Wiedzą, że przejście przez rozwód jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych rzeczy, z jakimi kiedykolwiek miałeś do czynienia. Ale to nie zmienia faktu, że nie ma żadnych przepisów, które pomogłyby Ci uzyskać sprawiedliwość za ból, który czujesz.

Wszystko, co naleganie na sądy, aby twój małżonek zapłacił w jakiś sposób za ból, który czujesz, dostaniesz to wyższe opłaty prawne. To nigdy, przenigdy nie złagodzi twojego bólu.

Stwórz cele, na których będziesz mógł się skupić

Ogólnie rzecz biorąc, cele są jak drogowskazy. Pozwalają one skierować swoją energię i myśli w kierunku ich osiągnięcia.

Kiedy przechodzisz przez rozwód, dobre, solidne cele mogą być kamieniami milowymi, które przypomną ci, abyś skupił się na całościowym obrazie sytuacji.

Na przykład, jeśli masz dzieci, może chcesz, aby ich bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, zdrowie i szczęście w trakcie i po rozwodzie celem. Aby osiągnąć swój cel, będziesz chciał opracować swoją listę niezbywalnych. Będziesz także chciał wiedzieć, gdzie możesz być bardziej miękki w swoich negocjacjach.

Pamiętaj, że Twoje dzieci obserwują i uczą się

Przechodząc przez rozwód, modelujesz dla swoich dzieci, jak radzić sobie ze stresem, rozczarowaniem i monumentalnymi zmianami w życiu. Czy chciałbyś, aby Twoje dzieci zachowywały się i reagowały tak jak Ty?

Jeśli nie masz dzieci, uściślij swój obraz siebie i tego, kim chcesz być

Na jednym biegunie możesz być kobietą, która jest całkowicie niejasne, co chce poza chcąc jej wkrótce Ex cierpieć strasznie nie tylko przez rozwód, ale dla reszty jego życia. Możesz być skłonny zrobić wszystko, aby zapewnić jego cierpienie.

Na drugim biegunie, możesz być liderem przez to wyzwanie. Możesz skupić się na tym, co chcesz i iść o to, aby to się stało.

Utrzymanie tych myśli w umyśle na pewno pomoże Ci przejść przez rozwód.

Jednak jest to prawie niemożliwe do zrobienia na własną rękę.

Prawdziwym kluczem do przejścia przez rozwód jest posiadanie kogoś, do kogo można zwrócić się o wsparcie, kogoś, kto jest twoim partnerem w myśleniu przez każdy krok swojego rozwodu. Partner w myśleniu to ktoś