Informacje

Gdzie szukać pozwoleń i wymagań licencyjnych, aby rozpocząć działalność gospodarczą?

Pamiętasz, kiedy można było rozpocząć działalność gospodarczą, robiąc dzbanek lemoniady, ustawiając stolik na chodniku i projektując ładny znak?

Dzisiaj, rozpoczęcie działalności gospodarczej oznacza papierkową robotę, papierkową robotę i jeszcze więcej papierkowej roboty. Wielki Brat (rząd) chce być w stanie śledzić swoją firmę do celów podatkowych i ochrony społeczeństwa. Tak więc, aby rozpocząć działalność gospodarczą, prawdopodobnie będziesz potrzebował pozwolenia lub licencji.

Gdzie można znaleźć wymagania dotyczące pozwoleń i licencji, aby rozpocząć działalność gospodarczą?

Wymagane licencje

Licencjonowanie i wymagania dotyczące pozwoleń różnią się w zależności od stanu, hrabstwa i miasta. Rodzaj prowadzonej działalności może również decydować o tym, jakiego rodzaju pozwolenia są potrzebne. Poniżej znajduje się ogólna lista powszechnie wymaganych zezwoleń i licencji biznesowych:

Licencja na prowadzenie działalności gospodarczej — Będziesz musiał uzyskać licencję na prowadzenie działalności gospodarczej od miasta, w którym prowadzisz działalność. Niektóre miasta mogą nie wymagać takiej licencji.
Federalny numer identyfikacyjny pracodawcy — Jest to twój numer identyfikacji podatkowej. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz użyć swojego numeru ubezpieczenia społecznego.
Pozwolenie na używanie fikcyjnej nazwy firmy — Znane również jako „prowadzenie działalności gospodarczej jako”, uzyskaj je, jeśli nazwa firmy nie jest jednocześnie twoim nazwiskiem.
Zezwolenie na zagospodarowanie terenu — Możesz go potrzebować, jeśli prowadzisz biznes w domu.
Pozwolenie z wydziału zdrowia — Czy twój biznes produkuje lub sprzedaje żywność? Sprawdź w lokalnym wydziale zdrowia, jakie są wymagania odnośnie pozwolenia.
Licencja na podatek od sprzedaży — Będzie ona potrzebna, jeśli sprzedajesz jakieś produkty. Niektóre stany wymagają również podatku od sprzedaży za usługi.
Zezwolenia stanowe dotyczące konkretnych produktów — Większość stanów wymaga specjalnych zezwoleń, jeśli sprzedajesz alkohol, bilety loteryjne, benzynę i broń palną.
Licencje stanowe na usługi — Niektóre branże wymagają specjalnych licencji, np. kosmetologia, reprezentacja prawna, naprawa samochodów, sprzedaż nieruchomości.
Pozwolenia i licencje federalne — Jeśli produkujesz i sprzedajesz tytoń, alkohol lub broń palną, możesz potrzebować licencji od Amerykańskiego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej. Jeśli produkujesz wyroby mięsne, możesz potrzebować skontaktować się z U.S. Food and Drug Administration.

Gdzie można je znaleźć

Przy tych wszystkich wymaganiach dotyczących licencji i zezwoleń, gdzie można znaleźć odpowiednie formularze?

Wejdź na stronę internetową Administracji Małych Przedsiębiorstw Stanów Zjednoczonych (U.S. Small Business Administration). Na stronie znajduje się lista i linki do wszystkich stanowych biur licencji biznesowych oraz federalnych licencji i zezwoleń, które mogą być potrzebne dla Twojej konkretnej branży. Strona ta jest również doskonałym źródłem informacji na temat rozpoczynania, finansowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Nie zapomnij jednak o swoim mieście lub hrabstwie. Zajrzyj na strony internetowe lokalnych podmiotów, aby upewnić się, że posiadasz odpowiednie zezwolenia. Na przykład, miasto San Francisco ma specjalny portal biznesowy online z dostępem do wszystkich lokalnych zezwoleń, jak również zasobów, aby pomóc właścicielom rozwijać i zarządzać swoimi firmami.

Alternatywnie, jeśli chcesz spędzić czas koncentrując się na prowadzeniu firmy, a nie na załatwianiu formalności, doświadczony prawnik biznesowy może pomóc Ci uzyskać wszystkie wymagane licencje i pozwolenia dla Twojej firmy.