Informacje

Top 5 wskazówek dotyczących akceptacji alternatywnych metod płatności

Startupy i małe firmy często wcześnie przyjmują najnowocześniejsze technologie. A każda technologia, która ułatwia firmom otrzymywanie płatności od klientów, jest jeszcze bardziej prawdopodobne, że zostanie przyjęta przez właścicieli firm.

Od czytników chipów po kryptowaluty, istnieje więcej alternatywnych technologii płatniczych niż kiedykolwiek wcześniej, które chcą zastąpić transakcje gotówkowe w kasie. Jednak, jak w przypadku każdej nowej technologii, te metody płatności mogą nieść ze sobą pewne ryzyko. Oto, co musisz wiedzieć.

1. Zastanawiasz się nad płatnościami mobilnymi? 5 wskazówek prawnych

Ponieważ tablety, a nawet smartfony zastępują tradycyjne kasy fiskalne, należy rozważyć kwestie podatkowe, bezpieczeństwa, a nawet kradzieży tożsamości. Przesunięcie karty lub dotknięcie telefonu lub karty do czytnika może wydawać się dość proste, ale może wiązać się z ryzykiem prawnym.

2. Square Cash jest fajny, ale czy istnieją zagrożenia prawne?

Square Cash, Venmo i inne aplikacje pozwalają ludziom przesyłać sobie nawzajem pieniądze e-mailem lub SMS-em za pośrednictwem połączonych kont. Może to być szczególnie pomocne dla małych firm, które oferują usługi w wielu miejscach, a nie produkty w jednym punkcie sprzedaży. Upewnij się jednak, że faktycznie otrzymujesz zapłatę i nie trać kontaktu z fakturami tylko po to, by zaoszczędzić czas.

3. Czy Twoja firma powinna akceptować Bitcoin?

Podczas gdy niektóre małe firmy postrzegają akceptację Bitcoin jako sposób na przyciągnięcie pewnej grupy klientów, kryptowaluta ta nie osiągnęła jeszcze powszechnej akceptacji. Może to być spowodowane, po części, jej brakiem wsparcia rządowego, co może prowadzić do większych wahań wartości.

4. Kreatywne sposoby akceptowania płatności kryptowalutowych

Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą, więc jeśli zdecydowałeś się pójść tą drogą, powinieneś być świadomy innych opcji i sposobów na kreatywne włączenie płatności do swoich strategii marketingowych i sprzedażowych.

5. Czy Twoja firma może odmówić przyjęcia groszy?

Nikt nie chce groszy, być może jedynej na świecie waluty, której wyprodukowanie kosztuje więcej niż jest warta. Co w dzisiejszych czasach sprawia, że są one alternatywną metodą płatności na swój własny, wyjątkowy sposób. Grosze pozostają ulubioną formą płatności za zakwestionowane bilety, sporne mandaty i dla każdego, kto chce udowodnić swoją rację. I chociaż są one prawnym środkiem płatniczym, czy oznacza to, że musisz je akceptować?