Informacje

Czy powinieneś się rozwieść? 3 sposoby na to, by wiedzieć, kiedy rozwód jest JEDYNĄ opcją

Próba ustalenia, czy powinieneś się rozwieść, to męczący proces. To znaczy, czyste tortury. Jest to przytłaczające i mylące i może sprawić, że będziesz wracać i wracać w swojej głowie, czasami przez lata. Jeśli nie przeżyjesz tego procesu, nigdy nie będę w stanie odpowiednio namalować ci jego obrazu. Wszystko, co mogę Ci powiedzieć, to że pytanie w Twojej głowie „Powinienem czy nie powinienem?” prześladuje Twoje myśli, Twoje kroki, Twoje decyzje, aż w końcu, W KOŃCU, odłożysz je na bok z tak lub nie. Zgaduję, że tytuł tego artykułu przyciągnął cię, ponieważ zmagasz się z tym pytaniem.

Pozwól, że zatrzymam się tutaj, aby przyznać, że niektóre kobiety w ogóle nie odpowiedzą na to pytanie. Będzie się ono za nimi ciągnąć do końca ich dni, a w końcu zabiorą je ze sobą do grobu. Moje serce boli dla kobiet, które decydują się na takie udręczone życie. Ale dla wielu z nas, dochodzimy do punktu, w którym musimy znaleźć odpowiedź na to pytanie, bo po prostu nie możemy tak dalej żyć.

Ale czy kiedykolwiek stanie się to jasne? Czy będziesz miał moment, w którym będziesz wiedział z całą pewnością, w ten czy inny sposób? Z mojego doświadczenia jako trenera rozwodowego wynika, że nie. Zazwyczaj nie. Istnieje tak wiele odcieni szarości … i dobre dni mieszają się z złymi dniami … i że kłopotliwe „nadzieja”, który utrzymuje się myśląc, że rzeczy się zmienią i że cichy wewnętrzny głos, który utrzymuje argument, że nie będzie … że kombinacja utrzymuje cię w mętny stan myślenia, wirowania.

Może się okazać, że dla innych jest zupełnie jasne, co powinieneś zrobić ze swoim życiem. Niektórzy nie zawahają się powiedzieć ci, co myślą. Być może przyjaciółka, gdy po raz kolejny idziesz do niej, by się wyżalić po kłótni, mówi z irytacją: „Musisz się z nim rozwieść!”. Jednak twoja matka może stać mocno w jej radzie, że małżeństwo jest na zawsze i po prostu trzeba znaleźć sposób, aby to naprawić. Ale ja jestem tu, aby ci powiedzieć: Nie wiem absolutnie nic o tym, co jest dla ciebie jasne. Jeśli mówię do ciebie, a ty tkwisz w tym obrzydliwym cyklu myślenia i zastanawiania się, czy powinieneś się rozwieść, podam ci trzy powody, dla których odpowiedź prawdopodobnie brzmi TAK.

Czy powinieneś się rozwieść? Tak, jeśli:

Nadużycie jest na zdjęciu

To była moja historia i zajęło mi dużo, dużo czasu, aby nawet zrozumieć, że byłam maltretowana, nie mówiąc już o odejściu. Ale w głębi duszy zastanawiałam się nad tym przez lata. Chciałabym posłuchać swojego przeczucia i sprawdzić, przeczytać coś, porozmawiać z kimś, zbadać nasze zachowanie, aby samemu zdecydować, czy sposób, w jaki mnie traktował, był „obraźliwy”. Wierzę, że gdybym to zrobiła, byłabym zmuszona przyznać, że to nie było w porządku i to mogłoby doprowadzić do tego, że zaczęłabym szukać pomocy. Na podstawie 17 lat moich osobistych doświadczeń i historii setek kobiet, którym pomogliśmy w SAS, mówię wam, że nigdy nie jest lepiej. Bez profesjonalnej interwencji będzie tylko gorzej, obiecuję ci to. Więc jeśli zastanawiasz się czy (lub wiesz), że jesteś w sytuacji przemocy, musisz podążać za swoim sercem i dowiedzieć się tego.

Nadużycie przybiera też różne formy… Nie oznacza to, że chodzisz z czarnymi oczami lub regularnie lądujesz na ostrym dyżurze. Oznacza to, że on wielokrotnie i zasadniczo nie szanuje cię, że rani cię emocjonalnie, psychicznie, duchowo lub fizycznie, lub że czujesz się mniej niż równa mu osoba. Jeśli wydaje ci się to strasznie znajome, rozwód jest prawdopodobnie koniecznym krokiem do odzyskania twojego życia, człowieczeństwa i szacunku do samej siebie.

On nie chce zrobić nic innego

Zauważyłaś, że coś nie działa i wiesz, że musicie nad tym popracować, abyście mogli przetrwać długi czas. Możesz być online w nocy, patrząc na stronach internetowych relacji i blogów i chatrooms … wszystko nastawione na ratowanie małżeństwa. I ty przynosisz niektóre pomysły lub opcje ty uczyłeś się twój partner, z podnieceniem ponieważ tam jest nadzieja! Możemy to naprawić, musimy tylko zrobić X! A oto klasa/terapeuta/książka/boot camp, który nam pomoże! Tylko po to, by on zamknął cię swoją odmową. Może jest w zaprzeczeniu i nie uważa, że cokolwiek trzeba zmienić… albo nie chce iść do terapeuty, bo to dla chorych ludzi… albo mówi, że spróbuje, ale ciągle wymyśla wymówki, żeby pominąć każdą pomoc, którą zorganizowałeś.

Nadchodzi moment, w którym musisz przyznać, że on nie zamierza z tobą współpracować. Jest to bolesne uznanie. Ale to jest partnerstwo i wymaga to was obojga. Nie możesz ciągle bić martwego konia. Nie możesz sam ożywić tego związku, to niemożliwe. Jeśli on odmówi zrobienia czegoś innego, ty będziesz musiała zrobić coś innego dla siebie. Musisz znaleźć inny sposób na życie. Powinnaś zyskać przestrzeń. Może to oznaczać rozwód.

Uzyskałaś profesjonalną pomoc i wyczerpałaś wszystkie możliwości.

To rozdzierające serce, ale czasami trzeba dojść do porozumienia, że próbowaliście wszystkiego i to nadal nie działa. Miejmy nadzieję, że pracowaliście razem i próbowaliście rozmawiać, próbowaliście terapii, próbowaliście wszystkiego, co mogliście znaleźć, co uważaliście, że splotłoby was z powrotem razem, a po tych wszystkich wysiłkach nadal nie jest dobrze. W takiej sytuacji przychodzi moment, w którym należy przestać. Musisz podjąć decyzję, aby to zakończyć.