Informacje

Jak przetrwać paskudny rozwód i zadbać o siebie też!

Każdy rozwód jest łamanie serca, ponieważ gwałtownie kończy marzenie o życiu szczęśliwie razem. Ale paskudny rozwód jest podwójnie bolesny z powodu ciągłego naporu agresywnego zachowania twojego byłego.

Agresywne zachowanie podczas (i po) złym rozwodzie może przybierać różne formy.

Celowe okrucieństwo

Ludzie, którzy uciekają się do celowego okrucieństwa robią rzeczy, które wahają się od drobnych do niebezpiecznych. Jeśli chodzi o drobiazgi, twój eks może rozprzestrzeniać plotki na twój temat lub chwalić się swoim* nowym związkiem.

Jednak niektórzy byli tracą zdrowy rozsądek i robią krzywdzące rzeczy po prostu z przekory. Mogą się tak zapędzić w krzywdzeniu cię, że będą niszczyć własność, zabijać ukochane zwierzęta domowe, a nawet celowo próbować wyrządzić ci (lub twoim dzieciom) fizyczną i/lub emocjonalną krzywdę.

Jeśli Twój eks zachowuje się w niebezpiecznie okrutny sposób, upewnij się, że uzyskasz pomoc, której potrzebujesz, aby chronić siebie i swoje dzieci. Czy musisz złożyć wniosek o zakaz zbliżania się? Porozmawiaj ze swoim adwokatem rozwodowym, aby dowiedzieć się więcej.

Rzucanie fałszywych oskarżeń

Inne taktyki, których eks używają podczas paskudnego rozwodu, obejmują wezwanie policji, aby fałszywie zgłosić, że się nad Tobą znęcają, złożenie zakazu zbliżania się do Ciebie za działania, których nigdy nie podjęłaś, oraz oskarżenie Cię o kradzież majątku małżeńskiego.

Z drugiej strony, jego oskarżenia mogą być mniej prawne w naturze. On może potępić cię za to, że chcesz uprzykrzyć mu życie, za to, że martwisz się tylko o pieniądze, lub jakieś inne jego wyobrażenie, które nie jest oparte na faktach.

Nieprzewidywalna wściekłość

Rozwód i gniew często idą w parze. Jednak, gdy masz do czynienia z paskudnym rozwodem, jest nieco inaczej. Twój Ex będzie regularnie wybuchał bez wyraźnego powodu i nie będzie w stanie rozmawiać z Tobą w cywilizowanym tonie, chyba że będzie do tego zmuszony.

Jego wściekłość może wywołać strach w Tobie i/lub Twoich dzieciach. I w najgorszych przypadkach, jego zachowanie może być emocjonalnie obraźliwe. Jeśli tak jest w twoim przypadku, zapewnij sobie ochronę i wsparcie, którego potrzebujesz, aby wyzdrowieć.

Każde z tych zachowań jest próbą kontrolowania cię. Paskudny rozwód to przede wszystkim kontrola.

Twój były może nawet wykorzystać proces rozwodowy, aby spróbować cię zdominować. Może odmówić komunikacji z Tobą, aby przeciągnąć rozwód. Może wnioskować o przyznanie głównej opieki, gdy tak naprawdę chce tylko wspólnej opieki lub po prostu odwiedzin, i może odmówić zapłacenia wsparcia, dopóki nie będzie tego wymagał sąd lub dopóki nie zrobisz czegoś, czego on chce.

Lista okrutnych taktyk ktoś, kto jest na zemstę w rozwodzie podejmie jest praktycznie nieskończona. Czuć się zraniony przez wszelkiego rodzaju okrucieństwa jest normalne.

Jednak to, co sprawia, że paskudny rozwód szczególnie bolesne jest to, że osoba, która myślałeś, że zawsze będzie miał plecy odwrócił się od ciebie. Używa wszystkiego, co wie o tobie, jako broni w swoim pełnym nienawiści arsenale. Zna twoje słabe punkty i bezlitośnie wykorzystuje każdy z nich.

Trudno jest pogodzić się z faktem, że osoba, z którą się ożeniłeś, zachowuje się w ten sposób. A zajęcie się tą myślą jest dokładnie tym, gdzie zaczyna się nauka, jak przetrwać paskudny rozwód.

Faktem jest, że osoba, z którą się ożeniłeś, nie jest osobą, z którą się rozwodzisz. Osoba, z którą się ożeniłeś, nie istnieje nigdzie poza twoimi wspomnieniami.

Osoba, z którą się rozwodzisz, jest kimś innym – kimś, kto jest wypełniony myślami o zemście i sprawianiu, że zapłacisz za koniec jego małżeństwa, nawet jeśli to on chciał rozwodu.

Kiedy już zaczniesz uznawać, że osoba, z którą się rozwodzisz, jest zupełnie obca, łatwiej będzie ci zdystansować się od paskudztwa twojego rozwodu, wykonując następujące czynności:

1. Zaakceptuj, że zachowanie Twojego byłego będzie czasami nie do przyjęcia.

Będzie naciskał na Ciebie, ponieważ w ten sposób może Cię kontrolować. Będzie okrutny i mściwy. A im dłużej pozostaniesz ofiarą swoich emocji, tym dłużej będziesz podatna na jego ataki.

To nie znaczy, że nie czujesz się zraniona przez działania swojego byłego. Oznacza to po prostu, że zaczynasz oczekiwać, że on będzie się zachowywał w odrażający sposób. W ten sposób, gdy zrobi coś strasznego, nie jesteś całkowicie wykolejony przez długi okres czasu.

2. Nie pozwól, by jego zachowanie zmieniło ciebie

To może być niesamowicie kuszące, aby traktować swojego Ex w ten sam sposób, w jaki on traktuje ciebie. Ale nie rób tego. Jeśli to zrobisz, to tylko eskalować sytuację, a twój Ex będzie miał osiągnięty swój cel ranienia i kontrolowania cię.

Zamiast tego, zachowaj zimną krew. Pamiętaj, aby nadal zachowywać się w sposób, który będzie dumny z lat od teraz.

3. Zdobądź zespół wsparcia

Otocz się ludźmi, którzy są po twojej stronie, mogą pomóc ci poruszać się po nieznanym krajobrazie rozwodu, ORAZ mogą pomóc ci zachować zimną krew. Zdecyduj się zaufać i liczyć na przyjaciół, rodzinę, prawnika, terapeutę i/lub trenera rozwodowego, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.

4. Skup się na dzieciach (jeśli je masz)

Koncentrując się na pomaganiu dzieciom przejść przez to poważne przejście w ich życiu jest kolejnym świetnym sposobem na nawigację swój paskudny rozwód.

Będziesz chciała pamiętać, że bez względu na to, jak haniebne jest zachowanie twojego byłego, twoje dzieci nadal kochają oboje.